E ardhmja e Koulibaly, Napoli merr vendimin përfundimtar

schedule18:14 - 27 Shtator, 2020

schedule 18:14 - 27 Shtator, 2020

Kalidoi Koulibaly nuk do të lëvizë nga Napoli, edhe pse ende merkato nuk është mbyllur përfundimisht. Klubi italian nuk ka marrë ofertat që kërkonte dhe do e mbajë në skuadër senegalezin.

Cristiano Giuntoli, drejtori sportiv i Napolit, ka folur para ndeshjes me Genoa dhe i ka vënë vulën të ardhmes së mbrojtësit.

“Mendoj se Kolibaly do të qëndrojë këtu. Ne jemi të lumtur ta mbajmë atë. Ai do të qëndrojë”, u shpreh shkurtimisht Giuntoli. / abcnews.al