Dy tërmete të forta “shkundin” Turqinë, sa ishte magnituda

schedule21:35 - 29 Qershor, 2022

schedule 21:35 - 29 Qershor, 2022

Dy tërmete të forta kanë goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Tërmeti i parë ka qenë me magnitudë 4.5 ndërsa i dyti me magnitudë 3.9.

Deri në këto momente nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Kujtojmë që vetëm një vit më parë Turqia dhe Greqia u goditën nga një tërmet i fortë ku pati viktima, të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

/Abcnews.al/