Dy persona dhunuan efektivin e policisë në pikën kufitare të Bllatës, arrestohet një 39-vjeçar

schedule13:15 - 13 Korrik, 2022

schedule 13:15 - 13 Korrik, 2022

Një 39-vjeçar është arrestuar, pasi ka në bashkëpunim me një shtetas tjetër, ka goditur për shkak të detyrës, një punonjës policie të Pikës së Kalimit Kufitar Bllatë, gjatë kohës që ky i fundit ka qenë i angazhuar për kontrollin e territorit, në kuadër të parandalimit dhe goditjes së veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike.

Uniformat blu bëjnë me dije se i arrestuari është identifikuar me iniciale A.V, banues në fshatin Kllobçisht, Dibër.

Mbi 39-vjeçarin rëndin akuza për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Njoftimi i policisë 

Goditi, për shkak të detyrës, punonjësin e Policisë, kapet dhe ndalohet 39-vjeçari.

Shërbimet e policisë së Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, ndaluan shtetasin A. V., 39 vjeç, banues në fshatin Kllobçisht, Dibër, i shpallur në kërkim për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Ndalimi i tij u bë pasi në bashkëpunim me një shtetas tjetër, ka goditur për shkak të detyrës, një punonjës policie të Pikës së Kalimit Kufitar Bllatë, gjatë kohës që ky i fundit ka qenë i angazhuar për kontrollin e territorit, në kuadër të parandalimit dhe goditjes së veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike.

/abcnews.al/