Dy herë pozitiv me COVID-19, sërish test për sulmuesin e Realit

schedule15:20 - 3 Gusht, 2020

schedule 15:20 - 3 Gusht, 2020

Mariano Diaz, sulmuesi i Real Madrid, është një prej shumë futbollistëve të prekur nga COVID-19. Ai ka dalë pozitiv në dy testet e zhvilluara deri më tani dhe shpresohet që ta kalojë sa më shpejt.

El Chiringuito raporton se sulmuesi do të bëjë tamponin e tretë ditën e nesërme dhe do të shihet nëse ende është i infektuar me koronavirus.

Probleme shëndetësore nuk ka pasur, por ai mezi pret të zbresë në fushën e lojës dhe kjo do të ndodhë vetëm në momentin që testi i radhës të dalë negativ. /abcnews.al