Dy ditë pas protestës së Berishës, Basha thërret mbledhjen e Kryesisë

schedule15:27 - 10 Janar, 2022

schedule 15:27 - 10 Janar, 2022

Dy ditë pas protestës së thirrur nga Sali Berisha që degjeneroi në dhunë, Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e Kryesisë së PD. Mbledhja do të nisë  sot në orën 18:00 me vetëm një pikë rendi dite.

Anëtarët e kryesisë janë ftuar për të diskutuar mbi  situatën e krijuar pas protestës së ditës së shtunë.

“Te nderuar anëtarë të Kryesisë,

Sot në orën 18:30, me kërkesë të Kryetarit të Partisë, do të mblidhet Kryesia e Partisë, me rend dite “Diskutim mbi situatën e krijuar pas dhunës së paprecedent ndaj të gjithe anëtarëve të organeve të Partisë dhe selisë së PD gjatë protestës së 8 Janarit”.

Me respekt,

Sekretari i Përgjithshëm

Gazment Bardhi“, thuhet në njoftim.

Ditën e sotme nisi pastrimi i godinës së PD-së, pas kaosit që u krijua në 8 janar. Protesta e thirrur nga Berisha me qëllim largimin e pasardhësit të tij nga zyra degjeneroi në dhunë, ndërsa ndërhyri policia për të shpërndarë protestuesit.

I dështuar në tentativën e parë ish-kryeministri ka paralajmëruar të tjera protesta për të larguar Bashën. g.v/abcnews.al