Dumfries në merkato, Real Madridi është i vëmendshëm

schedule12:47 - 30 Nëntor, 2021

schedule 12:47 - 30 Nëntor, 2021

Interi nuk është i kënaqur me paraqitjen e Denzel Dumfries dhe pikërisht për këtë do ta nxjerrë në treg, qoftë për janarin apo verën e ardhshme.

Futbollisti që zbarkoi në skuadrën e Inzaghit këtë verë nga PSV për 12.5 milionë euro si zëvendësim për Achraf, por nuk ka mundur as t’i afrohet performancës së ofruar nga marokeni, tashmë te PSG.

Një nga skuadrat që është e vëmendshme për të ardhmen e mbrojtësit të djathtë është Real Madridi, i cili tashmë e kishte në radar, por u parakalua nga klubi Neroazzurro. Të mendosh për një zëvendësues për Carvajal dhe me idenë për të mos rikuperuar Odriozolën, mundësia për ta shtuar duke përfituar nga marrëdhënia e mirë me Interin është një opsion që fiton tërësisht.

Dumfries konsiderohet si një nga korsitë më të talentuara në të gjithë Evropën, por e vërteta është se gjërat nuk po shkojnë drejtpër 25-vjeçarin, e cila mund të ndryshojë skenën gjashtë muaj pas mbërritjes së tij në Milano.

Madridi do të vlerësonte transferimin e tij në formë huazimi dhe me një opsion për të blerë për një shifër afër 20 milionë euro. r.t/abcnews.al