Duken si motra binjake, nënë e bijë bëjnë “lëmsh” gjithë botën

schedule14:23 - 6 Gusht, 2020

schedule 14:23 - 6 Gusht, 2020

Mund të duken si motra binjake, por në fakt janë nënë e bijë. Dawn, 60-vjeç dhe Cher Hubsher, 30 vjeç, të cilat jetojnë në Florida dhe New York, kanë një ngjashmëri të madhe në fizik, saqë shpesh kanë ngatërruar edhe familjarët e tyre.

30-vjeçarja rrëfen se shpesh e ngatërrojnë me të ëmën, ndërsa njerëzit e panjohur mendojnë se janë motra binjake. Ajo thotë se që kur ishte në moshën 15 vjeçare njerëzit po i thoshin se kishte një ngjashmëri të madhe me të.

Dawn and her daughter started to notice how similar they looked when Cher (left) was 15

Unë isha 15-vjeç, kur njerëzit filluan të mendojnë se në dukeshim shumë të ngjashme. Kam dashur që mamaja ime të ishte një nënë normale, por teksa rritesha fillova të vlerësoja këtë fakt. Ndërsa nëna ime dukej dhe bënte veprime si më e re, ne u bëmë shoqe të ngushta dhe madje ajo erdhi në festën time të beqarisë.”, rrëfen 30-vjeçarja.

While Cher (right) initially found it strange being the only kid at school with a 'young' looking mom, she soon grew to love it - and even invited Dawn to her Vegas bachelorette

Cher dhe Dawn janë bërë shumë të famshme edhe në rrjete sociale, të cilat numërojnë më shumë se 75 mijë ndjekës në profilin e tyre në Instagram.

Një herë unë dhe nëna ime kishin veshur fustane me të njëjtën ngjyrë, dhe të dyja ishim me flokë të gjatë dhe të errët. Burri im iu afrua nënës time dhe e preku nga të pasmet duke menduar se isha unë. Një herë tjetër, një shoqja e nënës time po fliste me të duke menduar se po fliste me mua.“, tha 30-vjeçarja. /abcnews.al/

Authors Dawn Hubsher, 60, right, and Cher Hubsher, 30, left, from Florida and New York respectively, may look like twin sisters, but the two are in fact mother and daughter

Cher now has her own daughter Belle, one, but it remains to be seen whether the little girl will have the same similarities to her own mother as Cher does to Dawn