Droga në Përmet/Arrestohet administratori i magazinës Ismail Saliu

schedule10:06 - 24 Nëntor, 2017

schedule 10:06 - 24 Nëntor, 2017

Është arrestuar nga Policia e Gjirokastrës Ismail Saliu,i shpallur në kërkim për drogën e sekuestruar në fshatin Pagri të Përmetit.

61 vjeçari ishte administrator i depos ku u gjetën rreth 12 tonë kanabis sativa.

Saliu ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, “Organizat Kriminale” dhe “Kryerje e veprave nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal

Për këtë ai ishte dënuar në mungesë me arrest në burg nga Gjykata e  Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në Tiranë.

Ndërkaq për sasinë e drogës së kapur në Pagri janë arrestuar dhe dy persona të tjerë të cilët po kryejnë dënimin në burg./abcnews.al