“Dritë jeshile e kushtëzuar për Shqipërinë”, Basha: 9 kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i daljes nga kriza

16:49 | 23/10/201916:490

Me anë të një postimi në Facebook, kryedemokrati Lulzim Basha thotë se hapja e negociatave është interesi më i madh i vendit sepse do të sjellë një mbikëqyrje të shtuar nga BE për ndarjen e politikës nga krimi.

Basha citon, kryetarin e komisionit të Jashtëm në PE, David McAllister, sipas të cilit “Zgjidhja më e mirë do të ishte një rrugë e ngjashme me rezolutën e miratuar nga Bundestagu gjerman. Drtia jeshile për Maqedoninë Veriore dhe ditë jeshile e kushtëzuar për Shqipërinë”.

Prandaj sipas Bashës, rruga e vetme përpara është përmbushja e kushteve të vendosura nga Gjermania.

“9 kushtet e Bundestagut janë udhërrëfyesi i daljes nga kriza dhe i afrimit të Shqipërisë me BE. Mirënjohje familjes tonë politike Partisë Popullore Europiane për mbështetjen që i jep Shqipërisë dhe shqiptarëve”, shkruan Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono