Dreka tradicionale para El Clasicos mes Laportës dhe Perez nuk do të zhvillohet për një arsye

schedule18:30 - 14 Mars, 2023

schedule 18:30 - 14 Mars, 2023

Toni Juanamrti raporton se dreka tradicionale mes presidentëve të Barcelonës dhe Real Madridit nuk do të mbahet këtë javë.

Ky vendim i përket Joan Laporta, i cili, sipas Catalunya Radio, vendosi të anulojë takimin me Florentino Perez pasi Madridi vendosi të bashkohet me çështjen Negreira si një palë e prekur.

Gerard Romero pretendon se dreka do të ndodhë vetëm nëse Real Madridi kërkon falje publike, gjë që, me gjithë drejtësinë, është pothuajse e pamundur.

Kjo mund të jetë paksa tronditëse pasi marrëdhënia midis Barçës dhe Madridit pavarësisht rivalitetit historik u miqësua në vitet e fundit për shkak të përfshirjes në Superligën Evropiane. /G.D abcnews.al/

Burimi: Toni Juanmarti