“Do t’ju ha, do t’ju rrah”, shqiptarja tmerron fëmijët në një shkollë në Greqi

schedule16:24 - 30 Shtator, 2022

schedule 16:24 - 30 Shtator, 2022

Një ngjarje e frikshme ndodhi mëngjesin e sotëm në një shkollë në Volos, ku një grua hyri dhe kërcënoi nxënësit.

Mësohet se gruaja, një 42-vjeçare shqiptare, ishte në gjendje të rënduar dhe u ka bërtitur fëmijëve me fjalët “do t’ju ha, do t’ju rrah, megjithatë nuk kishte sende të rrezikshme me vete.

Shkolla ka lajmëruar menjëherë policinë, e cila ka arrestuar 42-vjeçaren.

Gruaja, në delirin e saj përmendi diçka për një studente, por askush nuk e kuptonte se çfarë thoshte dhe çfarë donte të thoshte. Megjithatë, ajo nuk ishte nënë e asnjë nxënësi në shkollë.

Siç u bë e ditur nga mediat greke, 42-vjeçarja është e divorcuar dhe nënë e dy fëmijëve. Fëmijët e saj nuk frekuentojnë shkollën në fjalë, por dyshohet se nxënësit e shkollës po ngacmojnë një nga fëmijët e saj, por edhe atë.

Gruaja u arrestua dhe u urdhërua shtrimi i pavullnetshëm në spital. /abcnews.al