Dje Clinton u shtrua në spital, Biden e “ngushëllon” në telefon

schedule10:54 - 16 Tetor, 2021

schedule 10:54 - 16 Tetor, 2021

Presidenti Jie Biden ka telefonuar ish- presidentin amerikan, Bill Clinton pasi ky i fundit u shtrua në spital ditën e djeshme për shkak të një infeksioni.

“Presidenti Biden foli në telefon me Presidentin Clinton këtë pasdite”, tha zëvendës sekretari i shtypit në Shtëpisë së Bardhë.

“Presidenti Biden dhe Presidenti Clinton presin të shihen përsëri së shpejti. Presidenti Biden i uron Presidentit Clinton një shërim të shpejtë”, thuhet më tej në njoftim.

Lajmi se Clinton ishte shtruar në spital doli të enjten vonë . Edhe pse nuk është e qartë se çfarë çoi në shtrimin e tij,  Clinton ka histori të sëmundjeve të zemrës.

Clinton ka shërbyer si presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara, nga viti 1993 deri më 2001.