Djali 9 vjeçar i Princit William “kërcënon” shokët e klasës: Babai im do të bëhet Mbret, kini kujdes

schedule14:19 - 27 Shtator, 2022

schedule 14:19 - 27 Shtator, 2022

Ai mund të jetë vetëm 9 vjeç, por Princi George e di saktësisht se kush është. Mësohet se ai i ka thënë një shoku të klasës se babai i tij do të bëhej Mbret ndaj do të ishte mirë të kishte kujdes. Autorja Katie Nicholl shpjegon në librin e saj se si fëmijët e Princit William po rriteshin me rregullat e monarkisë.

Ajo shtoi se William dhe Kate po përpiqen të mos e rëndojnë djalin me shumë përgjegjësi shumë shpejt. “Ata po i rrisin fëmijët e tyre, veçanërisht Princin George, me një vetëdije se kush është dhe roli që do të trashëgojë, por ata janë të prirur të mos i rëndojnë me ndjenjën e detyrës”, shkroi Nicholl.

Djali i madh i Princit William dhe Kate Middleton, 40 vjeç, i tha shokut të shkollës se babai i tij ishte mbret dhe se do të ishte 'më mirë të kini kujdes', zbuloi korrespondentja dhe autorja mbretërore e Vanity Fair, Katie Nicholl.

 

“George e kupton se një ditë do të bëhet mbret dhe si një djalë i vogël u grind me miqtë në shkollë, duke i sfiduar bashkëmoshatarët e tij me linjën vrasëse: “Babai im do të jetë mbret, kështu që më mirë kini kujdes”.

Princi George me prindërit e tij Kate Middleton dhe Princin William dhe vëllezërit e motrat Princi Louis, katër vjeç dhe Princesha Charlotte, djathtas, në ditën e tyre të parë të shkollës më 7 shtator

Fëmijët e Princit dhe Princeshës së Uellsit po rriten me një 'ndjenjë detyre' dhe me një kuptim se kush është familja e tyre, pohoi Katie Nicholl.  Foto në funeralin e shtetit të Mbretëreshës më 19 shtator

/abcnews.al