Ditë të këqija për Putin, faqet e qeverisë ruse përballen me sulme kibernetike

schedule09:39 - 17 Mars, 2022

schedule 09:39 - 17 Mars, 2022

Uebsajtet e Kremlinit në Rusi po përballen me sulme kibernetike të paprecedenta, ka raportuar agjencia e lajmeve TASS.

Kompanitë shtetërore janë vënë në shënjestër së fundmi.

Huadhënësi më i madh rus Sberbank dhe kompania e saj kryesore Aeroflot janë ndër ato që kanë parë ndërprerje ose probleme aksesi në javët e fundit.

Qeveria ruse ka propozuar një sërë masash të reja për të mbështetur sektorin kombëtar të IT dhe firmat e teknologjisë në një përpjekje për t’u përshtatur me kushtet e reja.

/abcnews.al