Dialogu me Serbinë, Lajçak javën e ardhshme në Kosovë

schedule20:58 - 11 Shtator, 2021

schedule 20:58 - 11 Shtator, 2021

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, javën e ardhshme do të vizitojë Kosovën.

Lajmin e ka njoftuar zëdhënësi i qeverisë së Kosovë, Perparim Kryeziu, duke shtuar se Lajçak në Kosovë do të jetë nga mesi i javës së ardhshme.

Ai ka theksuar se Lajçak do të zhvillojë takime me kryeministrin Albin Kurti dhe me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi./ Abcnews.al