Deputetët e gjelbër në Parlamentin e Kosovës

schedule23:20 - 16 Prill, 2019

schedule 23:20 - 16 Prill, 2019

Parlamenti i Kosovës tashmë ka dhe një grup jo formal deputetësh me përfaqësues të të gjithë grupeve parlamentare. Ato quhen deputetët e gjelbër dhe do t’i kushtojnë më shumë vëmendje heshtjeve të mjedisit./abcnews.al