Del Piero për Bellingham: I ri dhe i fortë, do të ishte më mirë të luante për Italinë

schedule22:55 - 23 Shtator, 2022

schedule 22:55 - 23 Shtator, 2022

Alessandro Del Piero lavdëron mesfushorin anglez, Jude Bellingham përpara ndeshjes së Itali-Angli.

“Për mua do të ishte mirë të luante për Italinë (qesh).

Ai e di gjithmonë se çfarë duhet të bëjë, është i ri dhe i fortë.

Ai tashmë ka bërë shumë gjëra të bukura si futbollist pavarësisht se karriera e tij sapo ka filluar”, u shpreh ish-sulmuesi i Juventus./ h.ll/abcnews.al