Deklarata befasuese e Morata: Kam vuajtur te Chelsea, ja pse!

schedule18:27 - 13 Nëntor, 2019

schedule 18:27 - 13 Nëntor, 2019

Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata, ka befuasuar të gjithë, duke thënë se kur ishte te Chelsea, nuk e shijonte aspak faktin që ishte futbollist dhe që luante futboll. Morata sqaroi gjithçka në një intervistë të tij, duke u shprehur: “Nuk po e shijoja më faktin që luaja futboll”, tha Morata për “COPE”.

“Tani jam i lumtur, ka pasur raste që nuk besoja as në veten time.‘ Në disa ndeshje në Angli, u ndjeva sikur shokët e ekipit tim nuk më pasonin, e dija se ata mendonin se nuk do të bëja asgjë të mirë me topin.

“Unë nuk u ndjeva të bëja asgjë, të largohesha nga shtëpia, të bisedoja me njerëzit, asgjë. E vetmja gjë që kisha në mendje, ishte të shkoja në Kupën e Botës, të luaja dhe të isha i lumtur, por në fund, ishte krejt e kundërta”./abcnews.al