Debati për stadiumin e ri, Scaroni: E pamundur të rinovohet “San Siro”

schedule15:10 - 27 Shtator, 2022

schedule 15:10 - 27 Shtator, 2022

Milan dhe Inter po bëjnë përgatitjet që të nisin ndërtimin e stadiumit të ri. Tempulli i futbollit “San Siro” nuk do të rinovohet, por do të shembet.

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka dhënë disa komente lidhur me situatën e stadiumit.

Ai është shprehur se është e pamundur dhe me rrezik të madh që të nis rinvimi i stadiumit të Milanit dhe Interit.

“Ka shumë arsye, por unë do të them një. Si mund të presim 50 mijë persona çdo gjashtë ditë, derisa punimet vazhdojnë?

Është e rrezikshme dhe e pamundur. Tjerat klube bëjnë kështu sepse janë vetëm dhe kanë mundësi të luajnë diku tjetër”, ka deklaruar Scaroni. /f.a/abcnews.al