David Beckham “thur” elozhe për Mbappe: Kylian do të jetë një nga yjet e futbollit për një kohë të gjatë

schedule22:19 - 2 Shkurt, 2023

schedule 22:19 - 2 Shkurt, 2023

Me formën e treguar sezonet e fundit, mund të themi me plot gojë se Kylian Mbappe është lojtari i së ardhmes, i cili do të gëzojë “sytë” e futbolldashësve.

Për “yllin” francez ka folur dhe ish-mesfushori i Anglisë, David Beckham, i cili e krahasoi “liderin” e sulmit të PSG, si lojtarin e ri më premtues në botën e futbollit.

“Mendoj se Kylian Mbappe është një nga lojtarët që e admiroj më shumë tani. Kilian do të jetë një nga yjet për një kohë të gjatë.

Nëse ai vazhdon të luajë siç është tani, do të bëhet një nga lojtarët e mëdhenj dhe do të dominojë për një kohë të gjatë”,- tha ish-mesfushori anglez. /i.m /abcnews.al