Darkë “galaktikësh”, Ancelotti feston me legjendat e Real Madrid

schedule20:59 - 3 Maj, 2022

schedule 20:59 - 3 Maj, 2022

Real Madridi u kurorëzua kampion i La Liga pas fitores së tyre ndaj Espanyol dhe rezultati i lejoi njerëzit e Carlo Ancelottit të fillonin festimet në fushë përpara se të hipnin në autobus për të festuar me tifozët në Cibeles.

Por vetëm një ditë pas fitores së 35-të të La Liga Santander, trajneri italian dëshironte të zgjeronte festimet me një sërë personalitetesh nga bota e sportit, shumë prej të cilëve i përkisnin edhe “Los Blancos”.

Në shtëpinë e doktor Angel Martin, themeluesit dhe drejtorit të Clinica Menorca, trajneri u takua me figura të shquara si Ronaldo Nazario, Luis Figo, Fernando Hierro dhe Michel Gonzalez.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angel Martin Hernandez (@dr.angelmartin)

Ai ka shijuar një mbrëmje të këndshme me ta dhe është shoqëruar edhe nga një sërë tenistësh, shumë prej tyre tifozë të njohur madrilen si Rafa Nadal.

Në një foto të publikuar nga Angel Martin në rrjetet e tij sociale, shihet një tavolinë që merr frymë “Madridismo” në të katër anët, ku vetë Ancelotti, Nadal, Ronaldo, Luis Figo dhe Hierro pozojnë me buzëqeshje në fytyrat e tyre.

I pranishëm ishte edhe trajneri i Nadalit, Carlos Moya, Marc Lopez dhe disa anëtarë të ekipit të tij dhe Feliciano Lopez, i cili ditët e fundit ka qenë i fokusuar në “Mutua Madrid Open”./ h.ll/abcnews.al