Daçiç: Lista e 114 vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës, false

schedule11:38 - 23 Nëntor, 2017

schedule 11:38 - 23 Nëntor, 2017

Ministri i jashtëm serb Ivica Dacic, deklaroi se lista e vendeve që njohin pavarësinë e Kosovës, do të reduktohet në 100.

Duke përsëritur dhe njëherë se Guinea-Bissau ka tërhequr njohjen e Kosovës si shtet, Dacic theksoi se lista e Prishtinës, me 114 vende që i njohin pavarësinë është një gënjeshtër./abcnews.al