Cristiano është “gati”

schedule21:44 - 6 Gusht, 2022

schedule 21:44 - 6 Gusht, 2022

Këtë të diel Manchester United hap Premier League (kundër Brighton në orën 15:00). Një takim që mbërrin me “Çështjen e Kristian Ronaldos”.

Portugezi ka treguar gjatë gjithë verës dëshirën e tij për të mos vazhduar në Old Trafford. Një dëshirë që hapi prej javësh ndalimin e destinacioneve të mundshme për portugezin. Bayern dhe Atletico Madrid. Megjithatë, realiteti ka dashur që portugezi të vazhdojë sot në Mançester. Dhe brenda këtij realiteti ka një sezon për të luajtur edhe nëse kanë mbetur disa javë para mbylljes së merkatos.

Instagram: @cristiano

 

Ndërkohë, Cristiano nuk dërgon më sinjale të qarta që mund të përcaktojnë të ardhmen e tij. Ai fokusohet në atë që po vjen, dhe kjo është një ndeshje kundër Brighton për të cilën portugezi ndihet “gati”. Kështu donte ta demonstronte në llogarinë e tij në Instagram përmes një Story në pak se 24 orë para se të filljë sezoni i Man United.

Ndonëse, duke parë se si po zhvillohet kjo periudhë verore, ende asgjë nuk mund të merret si e mirëqenë. E ardhmja e Cristianos është ende në ajër. /abcnews.al/