Coronavirus vazhdon të godasë, ish-mesfushori i Lazios humb babanë

13:40 | 26/03/202013:400

Italia është vendi më i prekur në botë nga Coronavirusi dhe shifrat në vendin fqinj janë tronditëse. Ish-mesfushori i Lazios, Dario Marcolin, ka humbur babain e tij, Giancarlon, pikërisht nga virusi vdekjeprurës.

Babai i komentatorit aktual të DAZN ishte i përfshirë në listën e 921 rasteve të infektuar në qytetin e Brescias, sipas autoriteteve mjekësore. Sipas “Corriere della Sera”, janë diku te 100 persona që kanë humbur jetën në këtë zonë, ku është dhe Giancarlo Marcolini.

Viktima ishte 75-vjeç dhe nuk dihet nëse kishte problem të tjera shëndetsore. Në statistika janë vetëm personat që kishin simptoma të Covid-19 dhe jo të tjerë të cilët kanë problem të tjera. /abcnews.al

 

Dario Marcolin

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono