Conte, rikthimi te Interi dhe Lukaku: Icardi flet hapur

schedule13:36 - 16 Tetor, 2019

schedule 13:36 - 16 Tetor, 2019

Në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, Mauro Icardi ka dhënë një intervistë të gjatë, ku ka prekur prapaskenat e merkatos së verës, transferimin te PSG dhe të ardhmen e tij. Mes të tjerash, sulmuesi argjentinas tha:

“Nuk e prisja këtë përkrahje të madhe nga tifozët e PSG-së. Ata më kanë mirëpritur që kur zbrita në aeroport. Më pas, kisha fatin të luaja menjëherë kundër Real Madrid. Pësova një dëmtim të vogël, por tani jam në formë ideale.

Një përballje e mundshme me Interin në Champions? Do e mirëprisja, jam futbollist profesionist. Do e respektoj në maksimum fanellën e PSG-së. E ardhmja? Këtë sezon jam futbollist i PSG-së, është ende herët për të folur për merkaton e verës. Do të shohim se çfarë do të ndodhë deri atëherë.

Lukaku? Uroj vetëm më të mirën për Interin dhe të gjithë lojtarët aty. Lukaku është një lojtar shumë i mirë, e ka treguar që kur zbarkoi në San Siro. Conte është një trajner i madh, uroj që Interi të fitojë sa më shumë këtë sezon”, përfundoi Icardi./abcnews.al