Colin Powell: Funerali për “luanin me zemër të madhe”

schedule07:17 - 6 Nëntor, 2021

schedule 07:17 - 6 Nëntor, 2021

Presidentët amerikanë, të kaluar dhe aktuali, janë bashkuar me republikanët dhe demokratët e tjerë në kujtimin e ish-sekretarit të shtetit Colin Powell, i cili do të përcillet për në banesën e fundit.

84-vjeçari vdiq nga komplikimet e Covid muajin e kaluar, shkruan BBC, përcjell abcnews.al.

Presidenti Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden u ulën së bashku me Barack Obama dhe George W Bush, dhe ish-zonjat e para Michelle Obama dhe Laura Bush, brenda Katedrales Kombëtare të Uashingtonit. g.v/abcnews.al