Çmimi, ngjyrat dhe risitë, ky është iPhone 12 nga Apple

schedule20:07 - 13 Tetor, 2020

schedule 20:07 - 13 Tetor, 2020

Paksa me vonesë krahasuar me vitet e shkuara, por Apple ka prezantuar më në fund iPhone 12 me pjesën tjetër të gjeneratës së re të iPhone.

Me një madhësi ekrani prej 6.1 inç njëlloj si iPhone 11 dhe iPhone XR para tij, iPhone i fundit “kryesor”, drejt të cilit pritet të shkojnë më tepër fanatikët e kompanisë,   bën kalimin nga një ekrani LCD në OLED, shkruan abcnews.al

Dhe siç pritej, kjo pajisje ka anë të sheshta alumini për një pamje të përgjithshme që përputhet më shumë me iPad Pro dhe iPad Air (plus iPhone 4 nga vite më parë).

IPhone 12 do të vijë në ngjyrën e zezë, të bardhë, blu, të kuqe dhe jeshile. Çmimi fillon nga 799 dollarë. Përveç anëve të sheshta, vijon të ngjajë kryesisht me iPhone 11.

Nga pas,  iPhone 12 ka dy kamera të vendosura në një rreth xhami mat, i cili bën një kontrast të bukur me pjesën tjetër të panelit të pasëm me shkëlqim.

Apple thotë se performanca në dritë të ulët është përmirësuar dhe kompania ka vazhduar përparimet e saj në fotografinë kompjuterike për të maksimizuar detajet dhe diapazonin dinamik. Kamera e përparme në iPhone 12 po fiton edhe Modalitetin e Natës.

Bashkë me versionin, 6.1-inç të iPhone 12, Apple prezantoi dhe një version më të vogël me madhësi ekrani 5.4-inç që quhet iPhone 12 mini. s.b/abcnews.al/