Cila ishte puna që bëri Kate Middleton para martesës me Princin William

schedule15:58 - 22 Janar, 2022

schedule 15:58 - 22 Janar, 2022

Vajza, e cila iu bashkua familjes mbretërore në vitin 2011 , duket sikur e ka nisur jetën nga ai vit martese me Princin William.

Por çfarë bëri Kate Middleton para se të bëhej Dukeshë e Kembrixhit? Ku ka punuar dhe sa para ka fituar?

Sipas mediave të huaja, në vitet studentore ajo kishte një punë verore të cilën e bënte për 4 muaj dhe paga e saj nuk ishte më shumë se 7 dollarë në orë.

Më konkretisht, Kate punonte si asistente kapitene në një marinë jahti dhe sipas Kate Nicole, e cila mbulon reportazhin mbretëror, Dukesha aktuale punonte nga ora 7 e mëngjesit deri në 6 pasdite, pra 11 orë në ditë në një varkë dhe ndërsa duke bërë punë fizike, ajo fitonte vetëm 6,81 dollarë dollarë në orë!

Gjatë punës së saj, Kate hante në varkë dhe flinte në një kabinë shumë të vogël, në një shtrat që ndante me një vajzë tjetër në ekuipazh. Këto varka ishin marrë me qira nga kompanitë që klientët e tyre të kishin strehim luksoz.

Ndër detyrat e saj në atë kohë, Dukesha duhej të lante kuvertën dhe të ndihmonte në ngarkimin e varkave me kuti ushqimi që ishin jashtëzakonisht të rënda, ndërsa ajo gjithashtu pastronte në fund të ditës.

Duke folur për bashkëpunimin e saj me Kate Middleton, Cole Tomilson, një nga Skippers që ka punuar me të, zbuloi në deklaratat e saj: “Kate ishte shumë profesioniste: ajo u përshtat menjëherë në ekip edhe pse ishte shumë e bukur. Ajo fliste bukur dhe ishte tërheqëse. Ajo ishte gjithashtu e sjellshme dhe e devotshme duke mos vendosur kurrë make up. Kishte bukuri natyrale”./abcnews.al