Chelsea po përgatitet të shkarkojë Potterin, ky pritet të jetë pasuesi

schedule09:18 - 2 Prill, 2023

schedule 09:18 - 2 Prill, 2023

Pas humbjes 2-0 të Chelsea ndaj Aston Villas dje, zërat për dorëheqjen e Graham Potter si trajner i Bluve janë rishfaqur. Sipas gazetarit Fabrizio Romano, ai do të shkarkohet nëse skuadra nuk arrin të mposhtë Real Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Një nga pretendentët kryesorë për vendin e Potterit është ish-drejtuesi i Bayern Munich, Julian Nagelsamann.

Chelsea është vetëm i 11-ti në renditjen e Premier League. Ndeshjet kundër Real Madridit në Champions League do të zhvillohen më 12 dhe 18 prill. Ndeshja e parë do të zhvillohet në Madrid, ndërsa ndeshja e dytë në Londër. /G.D abcnews.al/