Çfari tersi për Barçën, mund të mungojë në “El Clasico” mbrojtësi spanjoll

schedule16:58 - 21 Tetor, 2021

schedule 16:58 - 21 Tetor, 2021

Mbrojtësi spanjoll, Jordi Alba mund të mungojë në “El Clasico”, kundër Real Madridit. Alba pësoi një dëmtim në ndeshjen kundër Dinamo Kievi-t në Champions League dhe ky dëmtim mund të bëjë që të mungojë në duelin kundër “Blankos”.

Sipas asaj që raportohet nga mediat spanjolle, pas testeve të para, mbrojtësi i Barcelonës ka ndrydhur kaviljen në këmbën e tij të djathtë.

32-vjeçari është një lojtar kyç në formacionin e Ronald Koeman dhe ai nuk dëshiron të humbasë ndeshjen kundër Real Madridit. Megjithatë, ditët e ardhshme do të kuptohet nëse ai do të jetë 100% i gatshëm për ‘El Classicon’ e të dielës.

F.A/abcnews.al