Çfarë do të thotë kur na bien dhëmbët si fëmijë në ëndërr

schedule17:01 - 15 Shkurt, 2022

schedule 17:01 - 15 Shkurt, 2022

Psikologu britanik Ian Wallace është i specializuar në ëndrrat. Në këtë mënyrë ai analizon pacientët e tij në seanca dhe për këtë arsye konsiderohet si “ëndërrimtar”. Ai e praktikon këtë praktikë të veçantë të analizës për 30 vjet dhe deri më sot ka regjistruar dhe koduar më shumë se 150,000 ëndrra!

Gjatë hulumtimit të tij të gjatë, Wallace ka arritur në përfundimin se shumica e njerëzve, zakonisht shohin nëntë ëndrra specifike, të cilat zbulojnë mendimet tona më të thella.

Një nga ato ëndrrat është edhe kur shohim sikur na bien dhëmbët si fëmijë, shkruan abcnews.al

Çfarë do të thotë: Dhëmbët simbolizojnë vetëbesimin, besimin që ndiejmë për veten, ndjenjën se mund të kontrollojmë situatën rreth nesh. Pra, kur shohim se po na bien dhëmbët, befas ndjejmë se diçka po na kërcënon dhe humbasim vetëbesimin.

Çfarë të bëjmë: Jetët tona janë plot sprova. Ne duhet ta marrim këtë vendim dhe të mos ndihemi të dobët sa herë që diçka nuk shkon. Në vend të kësaj, ne duhet të përqendrohemi te problemi dhe të përpiqemi ta zgjidhim atë me guxim dhe besim në aftësitë tona./abcnews.al