Çështja e Griezmann, Mundo Deportivo: Barcelona gati të negociojë me francezin

schedule15:05 - 23 Shtator, 2022

schedule 15:05 - 23 Shtator, 2022

Sipas informacioneve nga Mundo Deportivo , Barcelona dëshiron të arrijë një marrëveshje me Atletico Madridin para se të shkojë në gjykatë.

Griezmann nuk llogaritet për skuadrën katalanase për verën e ardhshme dhe Simeone dëshiron ta ketë atë në skuadër për t’i dhënë fund kufizimit të minutave të lojës. Prandaj, të dyja palët duken të dënuara të kuptojnë njëra-tjetrën. Kjo është arsyeja pse Camp Nou dëshiron ta zgjidhë konfliktin në mënyrë miqësore.

Sipas Mundo Deportivo , katalanasit do të largohen me një kusht në këto negociata: presin të marrin 25 milionë euro për të, një shumë më pak se 40 milionet që figurojnë në klauzolën e tij të famshme aktuale.

Përveç kësaj, ata shpresojnë të mbyllin marrëveshjen përpara 7 janarit, ditën kur dy skuadrat takohen në Metropolitano. /f.a/abcnews.al