Çako në Rrugën e Kombit: Aksi është i qarkullueshëm

schedule17:40 - 10 Janar, 2019

schedule 17:40 - 10 Janar, 2019

Rruga e Kombit është inspektuar nga kreu i përgjithshëm i Emergjencave Civile, Haki Çako, i cili tha për mediat se ky aks rrugor është i qarkullueshëm, por duhet treguar kujdes. Ai deklaroi se është në kontakt të vazhdueshëm me drejtuesit e kompanisë kontraktuese për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit.

“Ne jemi në bashkëpunim dhe në koordinim të ngushtë me prefekturën, me Bashkinë e Rrëshenit kemi qenë në kontakte të vazhdueshme. Inspektuam Rrugën e Kombit për nevojën e zhbllokimit e situatës së lëvizjes së automjeteve. Rruga është e hapur. Duhet lëvizur me kujdes pasi ka lagështirë dhe ngrica në zona të caktuara, por gjithsesi të gjitha institucionet dhe njerëzit janë në dispozicion dhe në krye të detyrës ashtu sikurse janë edhe Forcat e Armatosura në dispozicion për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve për çdo nevojë me të gjitha mjetet dhe teknikën”, u shpreh Çako./abcnews.al