Çahen tubacionet e një HEC-i privat/Përmbytje në Librazhd

schedule15:14 - 17 Janar, 2018

schedule 15:14 - 17 Janar, 2018

Reshjet e dendura të shiut kanë shkatuar përmbytje në rrugë dhe lagje të Librazhdit. Vendorët thanë se uji është shtuar dhe për shkak të dëmtimit të tubacionit të një HEC-i privat në Stravaj. Për pasojë pati rrezik përmbytje edhe për banesa dhe varrezat e qytetit. Kurse në rrugën Murrash – Librazhd dhe në disa akse të tjera rurale pati edhe rrëshkitje të gurëve./abcnews.al