Byro Politike – Dt 22.11.2017

schedule10:57 - 23 Nëntor, 2017

schedule 10:57 - 23 Nëntor, 2017

Buxheti 2018, dhe ndikimi i tij mbi biznesin, familjarët dhe konsumatorët ka qenë pjesë e debatit në studion e Byro politike në ABC News. Të ftuar ishin kreu i Konfindustrisë Gjergji Buxhuku, Ish ministri i Financave Arben Malaj, kreu i grupit PD, Edmond Spaho dhe deputeti i PS-së Ervin Bushati. Paketa fiskale që parashikon rritje taksash ndikon drejtpërdrejt në familjet shqiptare, pasi pjesa më e madhe e biznesit të vogël është familjar. Për kreun e Konfindustrisë kjo taksë ndikon negativisht psikologjikisht dhe financiarisht./abcnews.al