Byro Politike 17 Janar 2018

schedule11:18 - 18 Janar, 2018

schedule 11:18 - 18 Janar, 2018

Zgjedhjet për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit ishte tema që u diskutua në Byro Politike.
Të ftuar: Ylli Haga, gazetar futbolli; Edi Martini, ish-futbollist i Vllaznisë Eduart Prodani dhe Fation Shehu, gazetar futbolli.
Midis të ftuarve u diskutua mbi zgjedhjet e reja për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit.
Në këtë garë konkurrojnë Armand Duka, i cili mban këtë post aktualisht dhe Bashkim Fino, që para disa ditësh hoqi dorë nga funksionet e tij në Partinë Socialiste.
Kandidimi për herë të pestë i Armando Dukës, por edhe shqetësimi se konkurrimi i Finos e bën politike garën ishin disa nga çështjet që u diskutuan në Byro Politike./abcnews.al