Bylisi bën merkato në Bullgari, afron një qendërmbrojtës francez

schedule18:11 - 7 Janar, 2021

schedule 18:11 - 7 Janar, 2021

Renato Spahiu ishte afrimi i parë i Bylisit, ndërkohë që është zyrtarizuar një tjetër lëvizje. Një qendërmbrojtës është prurja e ballshiotëve. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin me pasaportë franceze, Lionel Samba.

“Welcome Lionel Samba! Qendërmbrojtësi me origjinë nga Kongo i është bashkuar zyrtarisht klubit tonë ditën e sotme! Ai ka eksperiencë në disa klube dhe moshë premtuese”, shkruhet në njoftimin e bërë nga klubi i Bylisit.

Samba vjen nga Bullgaria, ku është aktivizuar në ligën e dytë me Spartak Varna. Në fillim të vitit të shkuar ai luajti 4 ndeshje dhe më pas u “zhduk”. Më parë ai kishte qenë pjesë e dhe skuadrës tjetër bullgare, FC Sevlievo. /abcnews.al