Bushati: Votimi për emrin e ri, një hap para për Maqedoninë

schedule10:53 - 20 Tetor, 2018

schedule 10:53 - 20 Tetor, 2018

Ministri Ditmir Bushati ka reaguar lidhur me votimin e së premtes për ndryshimet kushtetuese në Parlamentin e Maqedonisë.

“Maqedonia më afër anëtarësimit në NATO dhe BE”. Në një reagim në Twitter Bushati shkruan se votimi është një hap para për zbatimin e marrëveshjes së Prespës.