Bushati për ABC News: Do të zbatojmë marrëveshjen për emigrantët

schedule18:49 - 11 Qershor, 2018

schedule 18:49 - 11 Qershor, 2018

“Shqipëria nuk mund të kapërceje kapacitet e saj, në përballimin e situatës së emigranteve nga Lindja e Mesme, pavarësisht situatave gjeopolitike”. Kështu ka deklaruar Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati gjatë nje interviste për ABC News. Mes te tjerash ai tha se qeveria shqiptare është e gatshme të përgjigjet, bazuar tek solidariteti dhe proporcionaliteti në këtë situatë. /abcnews.al