Broja sërish titullarit, formacionet zyrtare të Wolve-Southampton

schedule15:21 - 15 Janar, 2022

schedule 15:21 - 15 Janar, 2022

Southampton do të përballen në transfertë ndaj Wolves në orën 16:00, ndeshje e vlefshme për javën e 21-të në Premier League.

Për këtë sfidë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando do të veshë pëërsëri një fanellë titullari.

Aktivizimi i talentit 20-vjeçarë ka bërë që në stol të ulen dy sulmuesit e tjerë të skuadrës anglezë, Armstrong dhe Che Adams.

Formacionet zyrtare:

Wolves: Jose Sa, Toti, Coady, Kilman, Nelson Semedo, Joao Moutinho, Ait-Nouri, Dendoncker, Trincao, Daniel Podence, Jimenez.

Southampton: Forster, Lyanco, Bednarek, Salisu, Tella, Perraud, Diallo, Ward-Prowse, Romeu, Broja, Redmond. /f.a/abcnews.al