Bremer ka luajtur me një dëmtim javët e fundit. Ka ndikuar në formën e treguar

schedule18:06 - 21 Shtator, 2022

schedule 18:06 - 21 Shtator, 2022

Sipas edicionit italian të Corriere dello Sport, dy javët e fundit Gleison Bremer luajti për Juventusin me një dëmtim. Ai është i shqetësuar për shqetësimet nën gjurin e majtë, por braziliani ka luajtur katër ndeshjet e fundit nga minuta e parë deri në minutën e fundit.

Klubi shpreson që ky problem i vogël, por shumë i pakëndshëm, që nuk mund të mos ndikojë në lojë, nuk do të përkeqësohet. Shqetësues është edhe fakti që Gleison Bremer së bashku me Danilon u thirrën në ndeshjet e Brazilit. Është e mundur që ata të vlerësojnë performancën e lojtarit dhe t’i japin atij një pushim.

Brazili do t’i luajë të dyja ndeshjet në Francë më 23 shtator kundër Ganës dhe më 27 shtator kundër Tunizisë. /abcnews.al/