Braktisi fëmijën në një kuti kartoni, gjykata dënon babanë 28-vjeçar

schedule16:45 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 16:45 - 3 Dhjetor, 2021

Një 28-vjeçar në Greqi është dënuar me 15 muaj burg pasi një ditë më parë braktisur në një kuti kartoni fëmijën e tij.

Gjykata ka caktuar efekt pezullues për vendimin ndaj tij me kusht që 28-vjeçari të paraqitet dy herë në muaj në polici.

I riu deklaroi se kishte shkuar në një kioskë për të blerë çokollatë për fëmijën dhe në kthim u has me efektivët e policisë.

Ai tha se kishte frikë se ata do të viheshin pas tij për të një dënim në të shkuarën dhe u fsheh në park duke pritur që policia të largohej. /Abcnews.al