Bonucci: Po e çoj Italinë në Kupën e Botës për t’u bërë një dhuratë fëmijëve të mi

schedule12:00 - 26 Dhjetor, 2021

schedule 12:00 - 26 Dhjetor, 2021

Njërin sy te Juventusi dhe tjetrin te kombëtarja për Leonardo Bonuçin, i cili në muajin mars do të jetë një nga protagonistët e play-off-it të marsit, teksa Italia do të duhet të kalojë për t’u kualifikuar në Botërorin e Katarit.

Në finalen eventuale, Italia mund të ndeshet me Portugalinë e ish-shokut të tij të skuadrës në Juventus, Cristiano Ronaldo: “Dëgjuam, bëmë shaka për këtë – tha Bonucci për Rai Sport – Pastaj le të shohim se çfarë ndodh në fushë, raporton CalcioMercato.

PREMTIMI- Por fillimisht duhet të përballemi me Maqedoninë: “Tani duhet të përqendrohemi në atë që shkon jashtë fushës, kur të takohemi sërish në mars jam i sigurt se ajo që ndodhi në vjeshtë do të na shërbejë si mësim dhe do të kemi dy paraqitje të shkëlqyera. I thashë shokëve të mi se ditët që na ndajnë nga play-off-i duhet të jenë gjithmonë më të mira dhe më pas dua t’u bëj një dhuratë fëmijëve të mi që nuk e kanë parë kurrë Italinë në Kupën e Botës”.

EVROPIANI- “Gjatë kampionatit evropian zbulova se e kam jetuar futbollin në një mënyrë tjetër, rënia pas asaj fitoreje ishte fiziologjike. Në një situatë normale do të kishim luajtur ndeshje që kishin më pak rëndësi dhe disa shuplaka do të na kishin lejuar të riktheheshim. udhë, por këtë herë nuk e kemi pasur. Por tani duhet të shohim përpara, duke lënë mënjanë të kaluarën”. /abcn