Bonucci negativ ne testin e COVID, Pirlo i gëzohet rikthimit të mbrojtësit

schedule20:40 - 12 Prill, 2021

schedule 20:40 - 12 Prill, 2021

Leonardo Bonucci ka gëzuar trajnerin Andrea Pirlo, pasi ka dalë negativ në dy teste për COVID-19 dhe tani mund të bashkohet me skuadrën dhe të përgatitet për ndeshjen e radhës.

Qendërmbrojtësi ishte infektuar gjatë grumbullimit me kombëtaren dhe mungoi në ndeshjen e fundit kundër Napolit dhe Genoas. Më parë e njëjta gjë ka ndodhur edhe me Merih Demiral, i cili është bashkuar me grupin.

Tani te Juventusi është vetëm një futbollist i prekur me COVID-19. bëhet fjalë për mesfushorin Federico Bernardeschi. Edhe ai pritet që së shpejti ta fitojë betejën me virusin famëkeq dhe do të jetë nën urdhrat e Pirlos. /abcnews.al