Bolt: Unë jam më i shpejtë se Marcus Rashford

schedule17:55 - 20 Mars, 2023

schedule 17:55 - 20 Mars, 2023

Usain Bolt vizitoi “Old Trafford” për herë të parë që nga viti 2021 për të parë live Manchester United dhe nuk humbi rastin të flasë për pasionin e tij për topin.

“Të luaja futboll ka qenë gjithmonë diçka që kam dashur. Unë e dua sportin dhe gjithmonë kam menduar “pse të mos provoj?”. Isha shumë serioz, por gjërat nuk shkuan ashtu siç dëshirjoa”, tha Bolt, tani 36 vjeç, i cili hodhi dorezën e tij te Marcus Rashford, duke e bërë të qartë se është më i shpejtë se sulmuesi anglez. /G.D abcnews.al/

Burimi: Sport24