Blendi Fevziu: Protesta e opozitës do të tregojë edhe hapat e mëtejshme të saj

schedule20:57 - 25 Janar, 2018

schedule 20:57 - 25 Janar, 2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, Blendi Fevziu është shprehur se protesta e 27 Janarit do të tregojë edhe hapat e mëtejshëm të opozitës

“Nuk e di se si do të jetë, protesta, se çfarë koreografie do të ketë ajo nëse mund ta quajmë kështu, por më pas lind pyetja e dytë. Po më tej? Cfarë raporti do të vendoset me parlamentin, çfarë beteje dhe kush do të jetë targeti kryesor. Besoj në protestë ne do mësojmë, të paktën kështu duhet të jetë normalisht edhe hapat e mëtejshëm të opozitës”, është shprehur Fevziu.

Më tej Fevziu është shprehur se opozita duhet të tregojë veten pavarësisht se asnjëherë në Shqipëri opozita nuk ka bërë ndryshimin.