Bileta e fundit drejt Parisit, Ancelotti dhe Guardiola zgjedhin “luftëtarët”

schedule20:02 - 4 Maj, 2022

schedule 20:02 - 4 Maj, 2022

Në “Santiago Bernabeu”, Real Madrid dhe Manchester City do të përplasin “brirët” për biletën e fundit drejt Parisit.

Një takim që do të jetë i luftuar, që nis prej orën 21:00, me dy skuadrat që do të përkojnë finalen e Champions League, aty ku i pret Liverpool.

Përballja e parë mes këtyre ekipeve në “Etihad Stadium”, duel i etiketuar si ‘finale para finales’, përfundoi me rezultat 4-3 në favor të Citizens.

Trajnerët Carlo Ancelotti dhe Pep Guardiola kanë vendosur edhe për formacionet, teksa kanë zgjedhur edhe “luftëtarët”  e këtij dueli.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal Militao Nacho Mendy; Modric Casemiro Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Jesus, Foden. /f.a/abncews.al