Bie zjarri në pyllin e Roskovecit, digjen disa hektarë me pisha

schedule18:47 - 27 Gusht, 2020

schedule 18:47 - 27 Gusht, 2020

Një zjarr masiv raportohet që të ketë rënë në pyllin me pisha në fshatin Vlosh të Roskovecit dhe Drenie të Mallakastrës.

Zona këto që janë në kufi me njëra-tjetrën.

Abcnews.al mëson se në  vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të Roskovecit dhe Patosit.

Ndërkohë, zjarri ka djegur shume hektarë me pisha. /abcnews.al/