“Besi më pyeti se çfarë vajze është Xhensila”, këngëtarja tregon si bëri bashkë çiftin e njohur

schedule17:21 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 17:21 - 5 Dhjetor, 2022

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një ndër çiftet më të dashur në shoëbizin shqiptar. Ata kanë shumë vite bashkë dhe janë prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Ajka.

Çifti janë njohur në kohën kur Xhensila vazhdonte shkollën e mesme, në Liceun Artistik. Edhe Besi atëherë ka pyetur pikërisht këngëtaren Semi Jaupaj se çfarë vajze është. Pasi kjo e fundit e ka pasur në klasë.

“Unë bashkoj çifte, jam bërë kupid”, ka thënë Semi në “Zemër Luana”.

Rikujtojmë se kohë më parë Jaupaj është shprehur se ka qenë pikërisht ajo që ka ndihmuar në ribashkimin e Borës dhe Donaldit./abcnews.al