Berisha uron besimtarët myslimanë krah të shoqes: Lutemi që i gjithëfuqishmi të pranojë sakrificën

schedule11:03 - 13 Maj, 2021

schedule 11:03 - 13 Maj, 2021

Ish-kryeministri Sali Berisha krah të shoqes Liri Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për kremtimin e Fitër Bajramit. Berisha shkruan se duhet të lutemi nga zemra që të pranohet sakrifica e atyre për ta kthyer në paqe dhe mbarësi.

“Gazuar Bajramin! Te dashur miq, sot besimtaret musliman pas agjerimit te muajt te madhnueshem te Ramazanit kremtojne diten e bekuar te Fiter Bajramit.

Ju ftoj te dashur miq, te lutemi dhe te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje sakrificen e tyre dhe ta kthej ate ne paqe, mbaresi e te mira, per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar! Sb”, shkruan Berisha./mv/abcnews.al